Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jaworscy policjanci przez całą dobę nadzorują uczniów szkoły średniej objętych kwarantanną w Bolkowie

Data publikacji 20.03.2020

Od poniedziałku 16 marca br., jaworscy policjanci pełnią służbę na tzw. stałym posterunku przy Zespole Szkół i Placówek w Bolkowie. Uczniowie, którzy przebywali na praktykach zawodowych na Cyprze oraz w Portugalii, zostali objęci 14-dniową kwarantanną. To efekt zarządzenia starosty jaworskiego. Funkcjonariusze, realizując czynności wspomagające dla służb sanitarnych, całą dobę czuwają nad młodzieżą i ich opiekunami sprawdzając, czy ta izolacja przebiega prawidłowo

Nowa i trudna sytuacja, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy, związana z występowaniem koronawirusa, wymaga od policjantów podjęcia specjalnych zadań wspierających działania służb sanitarnych. Jednym z nich jest objęcie przez jaworskich funkcjonariuszy stałego posterunku przy Zespole Szkół i Placówek w Bolkowie.

W poniedziałek 16 marca br. trwające od tygodnia praktyki zawodowe na Cyprze musieli przerwać uczniowie jednej z bolkowskich szkół średnich. Dwa dni później ich 14 kolegów wraz z opiekunem musiało zakończyć swoje zagraniczne praktyki w Portugalii. Decyzją starosty jaworskiego młodzież wraz z dyrektorem szkoły oraz nauczycielami została objęta 14-dniową kwarantanną i przebywa w internacie Zespołu Szkół i Placówek Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Bolkowie.

Na miejscu, przez całą dobę umundurowani funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze czuwają nad uczniami oraz ich opiekunami sprawdzając, czy „przymusowa izolacja” przebiega w sposób prawidłowy i zgodny z zaleceniami służb sanitarnych. Policjanci posiadają odpowiednie przeszkolenie i wyposażeni są w indywidualne środki ochrony. Dzięki temu w razie konieczności podjęcia interwencji wobec osób objętych kwarantanną, ryzyko rozprzestrzenienia wirusa na kolejne osoby będzie zminimalizowane.

Jak zauważyli policjanci, którzy w systemie trzyzmianowym pełnią służbę przy bolkowskim internacie, młodzież jest rozsądna, zdyscyplinowana i stosuje się do wszystkich zaleceń oraz decyzji.

(KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony