Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechali za szybko. Zatrzymali ich policjanci z grupy SPEED

Data publikacji 20.03.2020

Grupa SPEED, czyli policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt, szybkie radiowozy, a ponadto odpowiednią wiedzę i doświadczenie. To oni właśnie dbają o to, by piraci drogowi nie znaleźli dla siebie miejsca na naszych drogach. Taka grupa pracuje również w powiecie iławskim.

Bezpośrednie spotkanie z funkcjonariuszami grupy SPEED w minioną środę dla kierującego motocyklem zakończyło się mandatem i punktami karnymi. Mężczyzna wyjeżdżając z Iławy postanowił wyprzedzić kierującego fiatem. Po tym jak podjął ten manewr najechał na powierzchnię wyłączoną z ruchu oraz przekroczył linię podwójną ciągłą - wszystko to na oczach iławskich policjantów jadących nieoznakowanym radiowozem. Policjanci natychmiast podjęli wobec „pirata drogowego” interwencję. Jak się okazało to nie jedyne przewinienie 26 - latka, mężczyzna poza terenem zabudowanym jechał motocyklem z prędkością 168 km/h, co zostało zarejestrowane przez miernik prędkości wyposażonych w kamerę. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca Nowego Miasta Lubawskiego do kontroli drogowej i ukarali go za popełnione wykroczenia mandatami karnymi w wysokości 700 zł oraz 15 punktami karnymi.
W Jędrychowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego citroenem. 40 - latek, jechał w obszarze zabudowanym na obowiązującej "pięćdziesiątce" z prędkością 105 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz czeka go 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Dodatkowo, za popełnione wykroczenie mieszkaniec powiatu iławskiego został ukarany mandatem, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.
Od lipca ubiegłego roku, czyli od momentu powołania Grupy „SPEED”, do końca grudnia 2019 roku, jej policjanci na drogach powiatu iławskiego ujawnili ponad 670 przekroczeń dozwolonej prędkości.

Przypominamy!

Wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca się czas niezbędny na odpowiednią reakcję, zarówno ze strony kierującego, jak i innych uczestników ruchu.

(jk/rj)

Opis filmu: motocykl wyprzedzający inny pojazd w miejscu niedozwolonym

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.84 MB)

Powrót na górę strony