Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu na bank w Koszycach został szybko ustalony i zatrzymany

Data publikacji 23.03.2020

W ciągu 2 dni kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach ustalili tożsamość i przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji zatrzymali mieszkańca Krakowa podejrzewanego o usiłowanie rozboju na pracownicy placówki bankowej w miejscowości Koszyce.

16 marca br. około godziny 8:00 do placówki bankowej w Rynku w miejscowości Koszyce, w powiecie proszowickim, wszedł mężczyzna, który przy użyciu przedmiotu przypominającego broń sterroryzował pracownicę placówki bankowej i zażądał pieniędzy. Po informacji kobiety, że w placówce nie ma gotówki, mężczyzna przewrócił ją i zbiegł. Napastnik  oddalając się z miejsca zdarzenia porzucił w pobliżu swój plecak i czapkę.

W wyniku  intensywnej pracy operacyjnej policjantów z Wydziału Kryminalnego KPP Proszowice, którzy m.in. ustalili świadków zdarzenia, zabezpieczyli monitoring, a następnie szczegółowo przeanalizowali zgromadzony materiał, ustalono osobę, która mogła tego czynu dokonać.

Do zatrzymania doszło już 18 marca na terenie Krakowa. Na następny dzień 37-latek usłyszał zarzut usiłowania rozboju przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu w postaci broni pneumatycznej.

W piątek Sąd Rejonowy dla Krakowa Nowej Huty w Krakowie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełniony czyn grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.  

(KWP w Krakowie / mg)

Opis filmu: policjanci kryminalni prowadzą zatrzymanego do jednostki Policji

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.67 MB)

Powrót na górę strony