Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrywał się przed Policją. Zatrzymany odpowie za szereg oszustw

Data publikacji 27.03.2020

23 marca 2020 roku pabianiccy policjanci zatrzymali 32-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna ukrywał się w mieszkaniu swojej najbliższej rodziny. Usłyszał już ponad czterdzieści zarzutów oszustw na szkodę mieszkanek powiatu pabianickiego. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

32-latek był już zatrzymany przez pabianicką Policję na początku grudnia ubiegłego roku. Wtedy to usłyszał zarzuty dotyczące kilku oszustw na mieszkankach powiatu. Wówczas podawał się za kuriera, policjanta, sąsiada i wyłudzał pieniądze. W ten sposób ofiarami oszusta padło kilka kobiet. Szedł do wcześniej upatrzonego sklepu bądź placówki usługowej, gdzie pracowały kobiety. Tam udawał między innymi funkcjonariusza, który podczas prowadzonej akcji polegającej na sprawdzaniu autentyczności banknotów wyłudzał pieniądze. Podawał się też za sąsiada albo kuriera i wyłudzał gotówkę za dostarczenie paczki. Dzięki swoim umiejętnościom "aktorskim" mężczyzna oszukał w ten sposób kilka kobiet. Mimo że usłyszał zarzuty, nie zaprzestał przestępczego procederu. Cały czas był w zainteresowaniu Policji i prokuratury. Poszukiwany listem gończym ukrywał się przed organami ścigania.

23 marca 2020 roku w godzinach popołudniowych pabianiccy policjanci zapukali do drzwi mieszkania, w którym według ich ustaleń mógł przebywać poszukiwany. Przypuszczenia stróżów prawa się potwierdziły. Oszust został zatrzymany. Usłyszał ponad 40 zarzutów przede wszystkim oszustw. Za popełnione czyny grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. O losie pabianiczanina zdecyduje teraz sąd.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja