Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

229 zarzutów za fałszowanie dokumentów

Data publikacji 30.03.2020

Policjanci z komisariatu w Białej wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Wieluniu zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 43-letniej mieszkance powiatu wieluńskiego. Kobieta, prowadząc hurtową sprzedaż odpadów i złomu podrabiała dokumentację i w związku z tym usłyszała 229 zarzutów. Policjantów o podejrzeniu nieuczciwego procederu powiadomił Urząd Kontroli Skarbowej w Łodzi. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Przestępczy proceder 43- latki trwał kilka lat. Funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Białej powiadomił Urząd Kontroli Skarbowej w Łodzi prowadzący postępowanie kontrolne. Mundurowi w tej sprawie wszczęli dochodzenie. Z ustaleń policjantów wynikało, że kobieta, przyjmując do skupu odpady metalowe, podrabiała umowy kupna - sprzedaży złomu poprzez fałszowanie podpisów oraz wpisywanie nieprawdziwych danych dotyczących wagi i wartości zakupionego złomu. Następnie podrobione umowy włączyła do dokumentacji księgowej prowadzonej działalności gospodarczej. Ponadto podrobione dokumenty przedłożyła na potrzeby prowadzonego przez Urząd Kontroli Skarbowej w Łodzi postępowania kontrolnego.

W trakcie prowadzonego dochodzenia śledczy z Komisariatu Policji w Białej przesłuchali setki osób, przeanalizowali tysiące zabezpieczonych dokumentów. Wynikiem tej żmudnej pracy policjantów było wydanie postanowienia o przedstawieniu kobiecie aż 229 zarzutów dotyczących podrobienia dokumentów. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony