Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mama policjanta szyje maseczki. Trafią do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej

Data publikacji 31.03.2020

Sprzęt ochronny jest na bieżąco przekazywany wszystkim funkcjonariuszom. Policjanci pełniący służbę są odpowiednio wyposażeni i wiedzą jak bezpiecznie realizować wyznaczone zadania. Środki ochrony indywidualnej są niezwykle ważne. Szczególną inicjatywą wykazała się mama jednego z zielonogórskich policjantów. Uszyte przez nią maseczki trafią do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Zielonej Górze.

Policjanci to jedna z grup zawodowych, które nie mogą „zwolnić” czy zawiesić swojej działalności w czasie epidemii. Mundurowi codziennie pełnią służby i realizują swoje podstawowe zadania – zapobieganie przestępczości oraz ściganie sprawców przestępstw i wykroczeń. Jednakże obecna sytuacja wymaga również od policjantów wykonywania nowych zadań. Przede wszystkim powoduje, aby mundurowi dbali o bezpieczeństwo swoje i osób wobec których podejmują interwencje. Wszystkie jednostki województwa lubuskiego na bieżąco wyposażają swoich funkcjonariuszy w niezbędny sprzęt taki jak maseczki, rękawiczki, gogle czy kombinezony ochronne. Policjanci korzystają również z płynów do dezynfekcji powierzchni i rąk, które są zarówno w budynkach policyjnych, jak i w radiowozach.

W ostatnich tygodniach pojawiło się również wiele spontanicznych akcji szycia masek. Policjantom środków ochrony indywidualnej nie brakuje. Mama jednego z policjantów postanowiła działać. W domowym zaciszu szyje maski, które zostaną przekazane potrzebującym osobom. Z informacji, które otrzymaliśmy od Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego Policjantów w Zielonej Górze wiemy, że maseczki które z własnej inicjatywy uszyła mama jednego z funkcjonariuszy zostaną przekazane podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Zielonej Górze.

 

podinspektor Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

  • Maseczki ochronne.
Powrót na górę strony