Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zagrali dla dzieci z „Przylądka Nadziei”

Data publikacji 01.04.2020

W czasie epidemii koronawirusa, z którą walczymy w naszym kraju, wprowadzonych zostało wiele obostrzeń mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się tego groźnego patogenu. Oczywiście bezwzględne stosowanie się do obowiązujących ograniczeń to konieczność, ale niektórym osobom dają się one szczególnie we znaki. Mowa o małych pacjentach, którzy w tych trudnych dla nas wszystkich chwilach, toczą dodatkowo jeszcze swoją własną walkę o pokonanie choroby. Właśnie dla nich dolnośląscy policjanci przygotowali nie lada niespodziankę. We wtorek 31 marca br. w samo południe pod oknami kliniki „Przylądek Nadziei” muzycy Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu dali wyjątkowy koncert dla dzieci leczących się w tym ośrodku i dla pracowników, którzy dbają o nich każdego dnia.

Inicjatywa zorganizowania koncertu dla małych pacjentów z „Przylądka Nadziei” narodziła się w Komendzie Wojewódzkiej we Wrocławiu zupełnie spontanicznie. W tych ciężkich czasach, kiedy m.in. policjanci, walcząc „na pierwszej linii” z epidemią koronawirusa, mają świadomość, jak ciężko jest funkcjonować w obliczu tej wyjątkowej sytuacji w naszym kraju. Jest wiele osób, które są dodatkowo poszkodowane przez izolację związaną z COVID-19. Mowa tu oczywiście o dzieciach leczących się w różnego rodzaju placówkach medycznych. Jedną z takich klinik, gdzie najmłodsi przez długi okres przebywają na leczeniu, jest „Przylądek Nadziei” i to właśnie tam mundurowi postanowili pojawić się, aby dać chwilę przyjemności maluchom dzielnie stawiającym czoła chorobom, które ich dotknęły.

Motywację funkcjonariuszy najlepiej oddają słowa mł. insp. Adama Skrzypka — Naczelnika Wydziału Prezydialnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu: Chcieliśmy podjechać tutaj pod obiekt, gdzie są dzieci, gdzie przebywają, są leczone, żebyśmy mogli choć na chwilę przynieść trochę radości, trochę słońca (...), żeby odwrócić ich uwagę od tych trosk dnia codziennego (…). Chcemy także w ten sposób podziękować służbie zdrowia, lekarzom i innym pracownikom służby zdrowia, którzy tutaj cały czas są z dzieciakami, opiekują się nimi.

Policyjni muzycy w związku z obwiązującymi obostrzeniami zaprezentowali swoje umiejętności pod oknami młodych pacjentów, racząc ich utworami z popularnych bajek, jak choćby „Króla lwa” czy „Krainy lodu. Aby każde z dzieci miało okazję wysłuchać repertuaru przygotowanego specjalnie dla nich, orkiestra zagrała ze wszystkich czterech stron budynku kliniki, za każdym razem spotykając się z ciepłym odbiorem ze strony słuchaczy, wśród których prócz najmłodszych znaleźli się również ich rodzice oraz pracownicy placówki. Uśmiech widoczny na twarzach dzieci podczas występu dolnośląskich policjantów, to najlepsza nagroda z możliwych, zarówno dla funkcjonariuszy, którzy mogli go wywołać, ale też opiekunów małych pacjentów, którzy wspólnie z nimi toczą codzienny bój o zdrowie.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • Muzycy Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod oknami kliniki „Przylądek Nadziei”
  • Muzycy Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu
  • Policjant grający na instrumencie muzycznym
  • Policjant z Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz maskotka policyjna Komisarz Lew przed „Przylądkiem Nadziei”

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.61 MB)

Powrót na górę strony