Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 01.04.2020

Rano opuścił dom i do wieczora nie wrócił do rodziny. Mężczyzna poinformował dzielnicową, że ma myśli samobójcze. Do działań poszukiwawczych zaangażowani zostali wszyscy będący w służbie policjanci. Funkcjonariuszki odnalazły zziębniętego pułtuszczanina w lesie. Policjantki podzieliły się z nim jedzeniem i poczęstowały herbatą.

Wczoraj, 31.03.2020 r., dyżurny pułtuskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej mieszkanki Pułtuska, która poinformowała, że jej 46-letni syn nie spędza czasu w domu, a w związku z występującą epidemią obawia się o naruszenie przez niego przepisów bądź co gorsze zarażenie się wirusem. Jak się okazało, informację od samego mężczyzny otrzymała również dzielnicowa. Policjantka w wiadomości tekstowej dowiedziała się, że 46-latek ma dość swojego życia. Z uwagi na myśli samobójcze dyżurny natychmiast zadysponował odpowiednie siły.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania. Sprawdzili miejsca, w których mógł przebywać mężczyzna. Niestety bez rezultatu. Mijała kolejna godzina poszukiwań, zaczęło robić się ciemno, policjanci „przeczesywali” kolejne miejsca, zakrzewione tereny i lasy. Skuteczne działania kontrolnego jednostki i funkcjonariuszki wydziału kryminalnego doprowadziły w konsekwencji do odnalezienia pułtuszczanina. Niska temperatura spowodowała, że był zziębnięty.

W drodze do komendy podziękował funkcjonariuszkom za okazaną pomoc, zaangażowanie i rozmowę. W jednostce policjantki podzieliły się z nim jedzeniem i poczęstowały herbatą, po czym mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzy.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony