Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie młodego mężczyzny

Data publikacji 02.04.2020

Policjanci z komisariatu w Bogatyni w powiecie zgorzeleckim, podczas nocnej służby uratowali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie. Funkcjonariusze znaleźli nieprzytomnego 23-latka w jednym z mieszkań, gdzie paliły się różne przedmioty. Policjanci natychmiast przystąpili do udzielania pomocy i rozpoczęli resuscytację. Na szczęście mężczyzna zaczął w pewnym momencie oddychać. Pokrzywdzony trafił pod opiekę lekarzy.

Policjanci z komisariatu w Bogatyni podczas nocnej służby udali się na interwencję do jednego z budynków na terenie miasta. Po wejściu na klatkę schodową zauważyli dym wydobywający się z jednego z mieszkań. Wewnątrz tego pomieszczenia na środku przedpokoju paliła się sterta różnych przedmiotów.

Policjanci natychmiast zaczęli sprawdzać, czy w mieszkaniu nie ma żadnych osób. Podczas kontrolowania pomieszczeń funkcjonariusze zauważyli na klamce jednych z drzwi zawiązany kabel, a po drugiej stronie wiszącego mężczyznę. Funkcjonariusze natychmiast odcięli 23-latka i wynieśli go na zewnątrz. Mężczyzna nie dawał oznak życia w związku z czym policjanci rozpoczęli resuscytację. Po chwili młody mężczyzna na szczęście zaczął oddychać. Do czasu przyjazdu służb ratunkowych policjanci kontrolowali stan mężczyzny i gasili palące się przedmioty.

Przybyły na miejsce Zespół Pogotowia Ratunkowego zabrał mężczyznę do szpitala, a funkcjonariusze Straży Pożarnej ugasili pożar.

Szybkie i zdecydowane działania funkcjonariuszy zapobiegły tragedii.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony