Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pacjenci z podejrzeniem koronawirusa uciekli ze szpitala

Data publikacji 03.04.2020

Wczoraj, przed południem, jasielscy policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który oddalił się z oddziału zakaźnego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. 36-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego był diagnozowany pod kątem zakażenia koronawirusem. Również grajewscy policjanci interweniowali wobec innego mężczyzny, który przez okno uciekł z oddziału zakaźnego szpitala w Grajewie. W chwili zatrzymania powiedział, że musiał to zrobić, gdyż potrzebował alkoholu. To kolejne przykłady skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania. Bądźmy odpowiedzialni, aby nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo zarażenia i dalszego rozprzestrzeniania się epidemii.

Wczoraj, 02.04.2020 r., około godz. 11, dyżurny komendy Policji w Jaśle został zawiadomiony o ucieczce pacjenta z oddziału zakaźnego jasielskiego szpitala. Mężczyzna przebywał w jasielskiej lecznicy od dwóch dni, ponieważ diagnozowany był pod kątem zakażenia koronawirusem. Po otrzymaniu zgłoszenia, będący w służbie policjanci niezwłocznie podjęli działania, by jak najszybciej ustalić miejsce pobytu pacjenta szpitala.  

W efekcie prowadzonych działań funkcjonariusze referatu patrolowo-interwencyjnego odnaleźli mężczyznę na ulicy Jana z Dukli w Jaśle, powiadamiając o tym służby medyczne. 36-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego został przetransportowany do szpitala specjalistyczną karetką i pozostał pod opieką lekarzy. 

Policjanci sporządzili z tego zdarzenia dokumentację, na podstawie której zostaną przeprowadzone czynności sprawdzające pod kątem zaistnienia przestępstwa z art. 165 § 1 kodeksu karnego.

Apelujemy, by nie lekceważyć wprowadzonych poleceń i wytycznych. Bądźmy odpowiedzialni, aby nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo zarażenia i dalszego rozprzestrzeniania się epidemii.

(KWP w Rzeszowie / js)

Wczoraj, 02.04.2020 r., tuż przed 17.00 dyżurny grajewskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie, że z oddziału zakaźnego w Grajewie uciekła osoba objęta kwarantanną. Zgłaszający dodał, że mężczyzna uciekł przez okno łazienki.

Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci. Funkcjonariusze błyskawicznie ustalili rysopis osoby i rozpoczęli poszukiwania. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna wrócił do szpitala i czuć było od niego alkohol. Policjanci, zachowując wszelkie środki ostrożności, ustalili, że 23-latek uciekł z oddziału, ponieważ chciał kupić alkohol.

W tej sprawie mundurowi prowadzą czynności. Jednocześnie policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony