Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grudziądzka grupa „Speed” w akcji

Data publikacji 03.04.2020

Policjanci zauważają mniejszy ruch pojazdów na drogach. Niestety kierowcy nadal popełniają wykroczenia. Nieprzestrzegających przepisów drogowych dyscyplinują funkcjonariusze z grudziądzkiej "drogówki". Aktywnie pracują policjanci z grupy „SPEED”, którzy między innymi, wykluczają z ruchu piratów drogowych, odbierając kierowcom prawa jazdy.

Ruch na drogach powiatu grudziądzkiego regularnie nadzorują policjanci ze specjalnej grupy „Speed”. Funkcjonariusze w służbie wykorzystują nieoznakowany radiowóz BMW z videorejestratorem.

Wprowadzone na terenie całego kraju ograniczenia w przemieszczaniu  się osób przyczyniły się do znacznego zmniejszenia ilości poruszających się pojazdów, również  na drogach w regionie. Niestety policjanci nadal ujawniają bardzo nieodpowiedzialne zachowania na drogach. Sprawcy wykroczeń nie pozostają bezkarni.

Na ul. Peszkowskiego w Grudziądzu policjanci odebrali prawo jazdy  44-letniemu mężczyźnie, który w obszarze zabudowanym pędził fordem fiestą z prędkością  131 km/h w miejscu, gdzie można jechać maksymalnie 80 km/h.

Na tej samej ulicy dokument uprawniający do kierowania mundurowi zatrzymali 34-letniemu mężczyźnie siedzącemu za kierownicą opla. Lekkomyślny kierowca jechał z prędkością 115 km/h przy ograniczeniu do 60 km/h.

Obydwaj kierowcy za przekroczenia prędkości o 51 km/h i 55 km/h zostali ukarani mandatami, a najbliższe trzy miesiące będą musieli powstrzymać się od jazdy, gdyż znaczne przekroczenia miały miejsce w obszarze zabudowanym.

Patrol specjalnej grupy „Speed” możemy spotkać też poza miastem, gdzie funkcjonariusze patrolują główne ciągi komunikacyjne, czuwając nad bezpieczeństwem ruchu.

Przekonał się o tym kierowca forda, który w miejscowości Jankowice na krajowej „16” bezmyślnie wyprzedzał przed przejściem dla pieszych. 34-letni mężczyzna został ukarany dwoma mandatami. Okazało się bowiem, że prowadzący auto nie posiadał także prawa jazdy. Policjanci sprawdzili, że mężczyźnie zatrzymano dokument już wcześniej za zbyt szybką jazdę. Takie nieodpowiedzialne zachowanie skutkuje zawsze przedłużeniem okresu zatrzymania dokumentu o kolejne trzy miesiące.  

Policjanci apelują o rozwagę na drodze i przestrzeganie obowiązujących przepisów i ograniczeń prędkości na drodze!

(KWP w Bydgoszczy/s)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.8 MB)

Powrót na górę strony