Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podając się za pracowników wodociągów okradali starsze osoby

Data publikacji 03.04.2020

71-letnia mieszkanka Świecia padła ofiarą oszustów podszywających się pod pracowników wodociągów. Na szczęście informacje przekazane policjantom były na tyle istotne, że sprawcy zostali zatrzymani. Policjanci odzyskali także skradzione pieniądze i biżuterię.

W środę, 01.04.2020 r., policjanci ze Świecia otrzymali zgłoszenie dotyczące dwóch mężczyzn, którzy podając się za pracowników wodociągów, weszli do mieszkania mieszkanki Świecia. Twierdzili, że muszą sprawdzić rury. Gdy właścicielka mieszkania była zajęta rozmową z mężczyznami, wykorzystując moment nieuwagi, do mieszkania weszła kobieta, która skradła 1000 złotych i biżuterię wartą 2 500 złotych.

Gdy oszuści wychodzili z mieszkania, do domu wracała akurat osoba z rodziny pokrzywdzonej, która zwróciła uwagę na obcych, kręcących się po budynku. Przezornie zapamiętała markę i część numeru rejestracyjnego pojazdu, którym odjechali, jak się później okazało oszuści.

Gdy policjanci otrzymali tak cenne wskazówki, bardzo szybko przekazano te informacje do jednostek Policji w okolicy. Czworo podejrzewanych zatrzymanych zostało przez policjantów na terenie województwa wielkopolskiego.

Jak ustalili policjanci, w ten sam sposób działali sprawcy, którzy skradli 3000 złotych 80-letniej mieszkance Wałcza.

Obie sprawy szybko zostały ze sobą powiązane.           

Podejrzanym przedstawiono zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży. Kodeks karny za takie przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / js)

  • Zabezpieczone pieniądze i biżuteria
  • zabezpieczone pieniądze
  • zabezpieczona biżuteria
  • Zatrzymany mężczyzna obok policjant
  • Zatrzymany mężczyzna obok policjant
Powrót na górę strony
Polska Policja