Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny sukces specgrupy dw. z przestępczością samochodową

Data publikacji 03.04.2020

Działania funkcjonariuszy z północnopraskiej grupy specjalizującej się w zwalczaniu przestępczości samochodowej, doprowadziły do odzyskania mazdy i jeepa oraz zatrzymania trzech mężczyzn, w tym dwóch podejrzanych o ich kradzież. 39-latek, 42-latek i ich 38-letni wspólnik wpadli w ręce operacyjnych podczas dynamicznej akcji w Ząbkach. Mężczyźni zostali przesłuchani w prokuraturze, wobec dwóch z nich na wniosek prokuratora sąd zastosował areszt na okres 3 miesięcy, natomiast wobec trzeciego prokurator zastosował dozór policyjny.

Na początku sierpnia ubr. w komendzie na Pradze Północ powstała grupa specjalizująca się w zwalczaniu przestępczości samochodowej. Na kolejny sukces tych policjantów nie trzeba było długo czekać.

Podczas ostatnich działań operacyjni ustalili adres w Ząbkach, gdzie najprawdopodobniej znajdowały się dwa samochody utracone na terenie Żoliborza. Policjanci postanowili sprawdzić tę informację. Funkcjonariusze po krótkiej obserwacji, na terenie prywatnej posesji, ujawnili pojazdy. Wstępna weryfikacja ich legalności potwierdziła, że samochody zostały utracone w wyniku kradzieży pod koniec marca br.

Zaledwie trzy dni po kradzieży, policjanci zatrzymali trzech mężczyzn. Dwóch z nich jest podejrzewanych o kradzież pojazdów - mazdy wartej 54 tysiące złotych i jeepa, którego wartość wyniosła 120 tysięcy złotych, natomiast trzeciemu zarzucono paserstwo.

Mazda została przekazana właścicielowi, natomiast jeep został zabezpieczony na policyjnym parkingu do dalszych czynności procesowych. Mieszkańcy powiatu wołomińskiego trafili do policyjnego aresztu.

Dochodzeniowcy wykonali szereg czynności i przekazali mężczyzn do prokuratury wraz ze zgromadzonym materiałem dowodowym. Wobec dwóch mężczyzn na wniosek prokuratora sąd zastosował areszt na okres trzech miesięcy, przedstawiając zarzut kradzieży pojazdów, natomiast trzeci mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa i decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

(KSP / js)

Powrót na górę strony