Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki warte pół miliona złotych zabezpieczone przez kryminalnych z Bielan

Data publikacji 06.04.2020

Kryminalni z bielańskiej komendy zabezpieczyli ponad 8 kilogramów amfetaminy, 842 tabletki ecstasy, 300 gramów marihuany, a wszystko o czarnorynkowej wartości około pół miliona złotych. To efekt działań policjantów w walce z przestępczością narkotykową. W związku ze sprawą zatrzymany został 47-letni mężczyzna, wobec którego zastosowano tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania mężczyzny doszło na jednej z żoliborskich ulic. W pojeździe 47-latka związanego ze środowiskiem warszawskich pseudokibiców funkcjonariusze znaleźli kilka opakowań foliowych z zawartością zbrylonej białej substancji o łącznej wadze około 8 kilogramów.

Z ustaleń policjantów wynikało, że kolejne środki odurzające i psychotropowe mogą znajdować w wynajmowanym garażu. W trakcie przeszukania pomieszczenia funkcjonariusze ujawnili dwie torby foliowe, w których znajdował się susz roślinny oraz ponad 800 sztuk tabletek.

Zabezpieczone substancje zostały poddane badaniom, które potwierdziły, że są to amfetamina, marihuana oraz ecstasy.

Po zebraniu materiału dowodowego 47-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych i odurzających. Decyzją sądu wobec mężczyzny zastosowano tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

(KSP/js)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.04 MB)

Powrót na górę strony