Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za znaczne ilości narkotyków

Data publikacji 07.04.2020

Opolscy policjanci zabezpieczyli blisko 5 kilogramów narkotyków — amfetaminy i marihuany. To efekt walki policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Opolu z przestępczością narkotykową. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na kwotę ponad 200 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali do tej sprawy 26-letniego mieszkańca powiatu opolskiego. Wobec podejrzanego sąd zastosował 3-miesięczny areszt. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Walka z epidemią koronawirusa nie zwalnia policjantów w realizacji dotychczasowych zadań.  Funkcjonariusze wciąż podejmują interwencję, zatrzymują przestępców i prowadzą policyjne dochodzenia. Przykładem tego jest zatrzymany przez opolskich kryminalnych  26-latek, który usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

Mieszkaniec powiatu opolskiego wpadł w ubiegły wtorek, 31 marca. Mężczyzna został zatrzymany przed garażem, w którym ukrywał zakazane substancje. Miał przy sobie blisko pół kilograma amfetaminy. Policjanci podczas przeszukania pomieszczenia znaleźli dodatkowo ponad 4,5 kilograma marihuany. Narkotyki ukryte były w torbach turystycznych, wiaderku i pudełkach. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli wagę do ważenia i zgrzewarkę do pakowania próżniowego.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnych aresztów. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Policja i prokuratura wnioskowały o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się i zadecydował, że najbliższe 3 miesiące podejrzany spędzi za kratami. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / kp)

  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony