Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci powstrzymali mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie

Data publikacji 08.04.2020

Głogowscy policjanci po długich negocjacjach zakończyli blokadę mostu drogowego na Odrze. 31-letni mężczyzna w godzinach wieczornych wszedł na jedno z przęseł z zamiarem skoku do rzeki. Po trudnych negocjacjach zrezygnował z tego planu. Swoim działaniem mężczyzna spowodował prawie dwugodzinną blokadę drogi krajowej nr 12.

Do zdarzenia doszło 7 kwietnia br. około godz. 21.00, głogowscy policjanci otrzymali informację o mężczyźnie, który wszedł na przęsło mostu drogowego, chcąc odebrać sobie życie.

Policjanci natychmiast zablokowali ruch na moście, co spowodowało duże utrudnienia w ruchu tranzytowym na trasie drogi krajowej nr 12. Obecni na miejscu funkcjonariusze rozpoczęli negocjacje z 31-letnim głogowianinem. Policjantów wspierali strażacy i ratownicy medyczni.

Na szczęście policjanci nakłonili desperata do opuszczenia mostu. Okazało się, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Po badaniu lekarskim został zatrzymany do wytrzeźwienia. O jego dalszym losie zdecyduje lekarz.

Przypominamy, że wywołanie nieuzasadnionej potrzeby działań służb porządkowych i ratowniczych jest zagrożone karą oraz obciążeniem kosztami prowadzonych w tym zakresie czynności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • policjanci podczas negocjacji na moście drogowym z mężczyzną
  • policjanci podczas negocjacji na moście drogowym z mężczyzną
  • policjanci podczas negocjacji na moście drogowym z mężczyzną
Powrót na górę strony