Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczony alkohol przekazany służbom sanitarnym

Data publikacji 10.04.2020

Policjanci z Komisariatu Policji w Wasilkowie przekazali Urzędowi Skarbowemu ponad 250 litrów nielegalnego alkoholu pochodzącego z "bimbrowni" w Czarnej Białostockiej. Alkohol trafił do służb sanitarnych, gdzie zostanie wykorzystany między innymi do przygotowania preparatów dezynfekujących.

Policjanci z Komisariatu Policji w Wasilkowie przekazali II Urzędowi Skarbowemu ponad 250 litrów nielegalnego alkoholu pochodzącego z przestępstwa. "Bimber" został zabezpieczony w Czarnej Białostockiej podczas jednej z policyjnych akcji, która miała miejsce w marcu 2017 roku. Tam mundurowi w opuszczonym budynku starej piekarni ujawnili między innymi dwie działające linie produkcyjne w trakcie procesu destylacji i kilkaset litrów gotowego nielegalnego alkoholu. W tej sprawie sąd orzekł przepadek przedmiotów pochodzących z przestępstwa, które przeszły na własność Skarbu Państwa.

Ostatecznie alkohol etylowy trafił do służb sanitarnych, gdzie zostanie wykorzystany między innymi do przygotowania preparatów dezynfekujących.

Ponad 600 litrów alkoholu oraz około 14 tysięcy litrów gotowego zacieru zabezpieczyli białostoccy policjanci

(KWP w Białymstoku)

  • policjant z baniakami alkoholu
  • policjant wkłada baniaki z alkoholem do radiowozu
  • baniaki z alkoholem
Powrót na górę strony