Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

10 rocznica katastrofy smoleńskiej

Data publikacji 10.04.2020

Od katastrofy smoleńskiej, w której zginęło wielu wybitnych przedstawicieli polskich władz, na czele z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, minęło równo 10 lat. Hołd zmarłym oddał dziś Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Mimo okrągłej rocznicy obchody zostały ograniczone do minimum, z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Dlatego też kwiaty przed Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku w Warszawie szef polskich policjantów złożył w pojedynkę, bez osób towarzyszących.
 
Tego dnia Komendant Główny Policji wraz z szefami służb MSWiA złożył także wiązankę kwiatów na grobie osoby szczególnie zasłużonej dla resortu spraw wewnętrznych – byłego ministra SWiA Władysława Stasiaka, również zmarłego tragicznie w katastrofie, który pochowany został w Kwaterze Smoleńskiej na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.
 
Do katastrofy lotniczej doszło w Smoleńsku w sobotę, 10 kwietnia 2010 roku o godz. 8:41. Zginęło w niej 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką Marią Kaczyńską, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa osiemnastu parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.
 
(BKS KGP, zdj. Piotr Maciejczak, miesięcznik „Policja 997”)
 

  • złożenie wieńca przed Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku w Warszawie
  • złożenie wieńca przed Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku w Warszawie
  • grób ministra Władysława Stasiaka
Powrót na górę strony