Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jaworscy policjanci wsparli wolontariuszy

Okres przedświąteczny to najlepszy czas, aby okazać wsparcie osobom potrzebującym. Jaworscy policjanci chętnie włączyli się więc w akcję charytatywną związaną z niesieniem pomocy drugiemu człowiekowi. Na apel wolontariuszy NIE WSTYDŹ SIĘ NIEŚĆ POMOC/covid19, mundurowi szybko zorganizowali się i za własne pieniądze zakupili żywność, którą przed świętami wolontariusze dostarczą potrzebującym mieszkańcom miasta.

Pomoc ludziom potrzebującym i znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych to podstawowe zadanie, dla którego policjanci każdego dnia z dużym zaangażowaniem i poświęceniem pełnią służbę. Jaworscy funkcjonariusze od zawsze chętnie włączali się w różne akcje mające na celu nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Udowodnili to nie raz organizując chociażby liczne turnieje charytatywne.

Kiedy wolontariusze z Jawora poprosili o wsparcie w zakupie żywności dla potrzebujących mieszkańców miasta, mundurowi od razu zareagowali i szybko zorganizowali pomoc. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze za własne pieniądze zakupili nie tylko żywność długoterminową, ale także pieluchy dla osób starszych oraz środki higieniczne. Rzeczy te  zostały przekazane jaworskim wolontariuszom NIE WSTYDŹ SIĘ NIEŚĆ POMOC/covid19, którzy rozdysponują zebrane przedmioty osobom potrzebującym. Tuż przed świętami trafią one do mieszkańców z terenu całego powiatu.

Policjanci po raz kolejny pokazali, że mundurowi są nie tylko od egzekwowania prawa, ale przede wszystkim chętnie pomagają drugiemu człowiekowi. Do tego przecież zostali powołani.

 

 

asp. szt. Monika Kaleta /ro KGP

Powrót na górę strony