Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Slalom na drodze i blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Wszystko zarejestrowała kamera innego kierowcy

Data publikacji 14.04.2020

Prawie trzy promile alkoholu w organizmie miał kierowca skutera, który pojechał po zakupy do sklepu. Nagranie, jak motorowerzysta jeździ całą szerokością drogi przekazał świadek zdarzenia, który zareagował i powiadomił policję.

Informację o tym, że na wiadukcie kierujący skuterem uderzył w bariery energochłonne policjanci otrzymali w sobotę po południu. Natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia. Jak się okazało, 42-latek bez kasku, będąc kompletnie pijanym próbował przemierzyć z zakupami drogę ze sklepu do domu. Mężczyzna miał też orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Jak wyglądała jazda z prawie 3 promilami alkoholu w organizmie widać na załączonym nagraniu. Niech ten materiał zadziała na wyobraźnię i będzie przestrogą, jak bardzo alkohol pogarsza koordynację ruchów, powoduje pogorszenie wzroku oraz zawęża pole widzenia.

Jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli jednak sprawca był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Autor: mł. asp. Marta Gierlicka

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.18 MB)

Powrót na górę strony