Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Życie ludzkie liczy się dla nich najbardziej

Data publikacji 14.04.2020

Patrol z Solca Kujawskiego prowadził resuscytację 58-letniego mężczyzny aż do przyjazdu pogotowia. Najprawdopodobniej dzięki zdecydowanemu i profesjonalnemu działaniu policjantów kolejne ludzkie życie zostało uratowane.

Wczoraj, 13.04.2020 r., około godz. 17.45, policjanci z Solca Kujawskiego otrzymali zgłoszenie mówiące o tym, że przy drugim peronie na dworcu PKP leży człowiek. Kiedy patrol dotarł na miejsce, zastał leżącego mężczyznę, który oddychał, jednak nie było z nim żadnego kontaktu. W związku z tym funkcjonariusze ułożyli go w pozycji bocznej bezpiecznej i wezwali pogotowie ratunkowe. W trakcie oczekiwania mężczyzna nagle przestał oddychać. Policjanci natychmiast rozpoczęli resuscytację. Prowadzili ją nieprzerwanie aż do czasu przyjazdu, wezwanej na miejsce, karetki pogotowia. Po przybyciu pogotowia kontynuowane były czynności reanimacyjne. Po około 25 minutach udało się przywrócić 58-latkowi akcję serca. Trafił pod opiekę medyków.

Zdecydowane działanie, determinacja i profesjonalizm soleckich policjantów doprowadziły prawdopodobnie do uratowania życia mężczyźnie. Policjanci po raz kolejny udowodnili, że życie ludzkie liczy się dla nich najbardziej.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony