Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie mężczyźnie

Data publikacji 14.04.2020

Policjanci ze świeckiej drogówki zapobiegli tragedii i uratowali 37-latka, który chciał rzucić się z wiaduktu pod nadjeżdżający pociąg. Mężczyzna był nietrzeźwy. Trafił pod opiekę lekarską.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 12.04.2020 r., około godz. 21.40. Wówczas oficer dyżurny odebrał zgłoszenie, że w okolicy gminy Nowe, mężczyzna z powiatu świeckiego prawdopodobnie chce odebrać sobie życie. Z informacji wynikało, że najprawdopodobniej może chcieć rzucić się z wiaduktu wprost pod nadjeżdżający pociąg.

Dzięki zdecydowanej reakcji i bardzo dobremu rozpoznaniu terenu świeccy policjanci znaleźli mężczyznę siedzącego na barierach wiaduktu  kolejowego. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję, uniemożliwiając mężczyźnie rzucenie się pod pociąg. Jak się później okazało, najprawdopodobniej uratowali mu życie, gdyż po chwili w miejscu zdarzenia przejechał pociąg.

Jak się okazało, 37-latek przyjechał na miejsce samochodem. Co więcej, mężczyzna prowadził pojazd, będąc pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

(KWP w Bydgoszczy/js)

Powrót na górę strony