Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant na wolnym zatrzymał sprawcę kolizji drogowej

Data publikacji 14.04.2020

O tym, że policjantem jest się nawet w czasie wolnym, świadczą sytuacje takie, jak ta, która miała miejsce podczas świątecznego weekendu, kiedy to funkcjonariusz zatrzymał sprawcę kolizji drogowej.

13 kwietnia br., w godzinach popołudniowych, na ul. Opolskiej w Krakowie, kierowca samochodu dostawczego z impetem zmieniał pasy ruchu, nie używając przy tym kierunkowskazów. W wyniku jego manewrów samochód osobowy, któremu zajechał drogę, aby uniknąć zderzenia z dostawczakiem „odbił” w lewo uderzając w bariery energochłonne. Kierowca samochodu dostawczego zwolnił, a następnie gdy zobaczył co się stało, dodał gazu i próbował odjechać.

Całą sytuację widział policjant z Komisariatu Policji II w Krakowie, który jadąc swoim samochodem w czasie wolnym od służby, pojechał za sprawcą zdarzenia. Kilkaset metrów dalej gdy zrównał się z prowadzącym pojazd dostawczy, okazując legitymację, polecił, aby ten zjechał na pobocze. O całym zdarzeniu funkcjonariusz powiadomił dyżurnego, który na miejsce wysłał patrol drogówki.

Za swoją brawurową jazdę i doprowadzenie do kolizji kierowca samochodu dostawczego otrzymał mandat w wysokości 450 zł oraz 6 punktów karnych.

(KWP w Krakowie)

 

Powrót na górę strony