Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gratulacje z okazji 20-lecia powstania CBŚP od Zastępcy Komendanta Głównego Policji

Data publikacji 15.04.2020

Podziękowania i życzenia dalszych sukcesów dla Centralnego Biura Śledczego Policji z okazji 20. rocznicy powstania od Zastępcy Komendanta Głównego Policji.

Gratulacje z okazji 20-lecia powstania CBŚP od Zastępcy Komendanta Głównego Policji - treść poniżej

ZASTĘPCA KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI

Warszawa, 15 kwietnia 2020 roku

 
„Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dla tego, że osiągnięcie go
wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie."
Earl Nightingale

 

 

insp. Paweł Półtorzycki


Komendant
Centralnego Biura Śledczego Policji

 

Szanowny Panie Komendancie,
Drogie Koleżanki i Koledzy,

Za nami już 20 lat od powstania Centralnego Biura Śledczego Policji. Od 15 kwietnia 2000 r. jako Centralne Biuro Śledcze Komendy Głównej Policji, a od 9 października 2014 r. jako odrębna jednostka organizacyjna Policji - Centralne Biuro Śledcze Policji.

Nie sposób nie cofnąć się w czasie, aby wspomnieć, że Centralne Biuro Śledcze powstało z połączenia dwóch, bardzo ważnych Biur: do Walki z Przestępczością Zorganizowaną i do Spraw Narkotyków.

Dziś jest Wasze Święto, okrągła rocznica 20-lecia powstania Naszego Biura. Przez te 20 lat dużo się wydarzyło, Centralne Biuro Śledcze odniosło wiełe spektakularnych sukcesów, które zostały dostrzeżone, zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Przeżyliśmy piękne chwile, w których również ja mogłem wspólnie z Wami - drogie Koleżanki i Koledzy - uczestniczyć i być ich świadkiem.

W mojej pamięci na długo pozostanie data 24 lipca 2017 roku. To wtedy, w dniu Święta Policji, wspólnie otworzyliśmy nową siedzibę Centralnego Biura Śledczego Policji, tzw. „centralę". Dokładnie rok później, 24 lipca 2018 roku, miało miejsce kolejne niezapomniane wydarzenie - jako wyraz najwyższej wdzięczności oraz uznania dla funkcjonariuszy i pracowników za ich dotychczasową służbę i pracę, Centralne Biuro Śledcze Policji otrzymało sztandar. To niezwykłe, że mogłem wraz z Wami, być świadkiem historii pisanej złotymi zgłoskami w moim sercu.

Przez te 20 lat w Centralnym Biurze Śledczym Policji pracowało i nadal pracuje wielu wspaniałych i oddanych pracy i służbie ludzi, którzy każdego dnia narażali i narażają własne życie i zdrowie w walce z przestępczością zorganizowaną. Dobre myśli w tym dniu towarzyszą moim wspomnieniom, związanym z pracownikami i policjantami, którzy przeszli już na zasłużoną emeryturę. W pamięci i sercu pozostaną Koledzy i Koleżanki z Biura, którzy odeszli na wieczną służbę.

Chciałem Wam wszystkim z okazji Waszego Święta, w tym trudnym czasie, przekazać podziękowania i najserdeczniejsze życzenia. Tym jeszcze w służbie - życzyć wielu dalszych wspaniałych sukcesów w walce z przestępczością zorganizowaną, pozostałym życzyć zdrowia, szczęścia i wytrwałości w spełnianiu marzeń.

 

nadinsp. Kamil Bracha

 

Powrót na górę strony