Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brzeska Policja ma nowego owczarka

Data publikacji 16.04.2020

Po kilkumiesięcznym szkoleniu w Sułkowicach, w szeregi Komendy Powiatowej Policji w Brzegu trafił Nagłos. To owczarek niemiecki, który pełni służbę wraz z sierż. Dawidem Ślusarkiem. Jest psem patrolowo-tropiącym, a jego główne zadanie to poszukiwanie zaginionych osób czy tropienie zapachów za sprawcami poważnych przestępstw.

Od kilku tygodni wspólnie ze swoim przewodnikiem sierż. Dawidem Ślusarkiem patroluje ulice Brzegu. Nagłos ma 3 lata i jest owczarkiem niemieckim. Wspólnie ze swoim opiekunem ukończył szkolenie w Zakładzie Kynologii Policji w Sułkowicach. Podczas niego, pod okiem instruktorów, razem ćwiczyli pokonywanie przeszkód, pościgi, obronę przewodnika, przeszukanie terenu i pomieszczeń, a także tropienie śladów ludzkich.

Nagłos jest psem patrolowo-tropiącym i oprócz codziennej służby w terenie, jest również wykorzystywany do tropienia śladów ludzkich m.in. w przypadku zaginięcia osób czy tropienia za sprawcami różnych przestępstw. Przede wszystkim jego zadaniem w codziennej służbie jest czuwanie nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu brzeskiego.

Policyjne psy muszą być zdrowe, odważne i mieć psychiczne predyspozycje. Są najwierniejszymi przyjaciółmi swoich opiekunów i bohaterami niejednej akcji. Służba z psem to nieustanne doskonalenie umiejętności i treningi.  Przed Nagłosem i sierż. Ślusarkiem dużo wyzwań i służbowych obowiązków. Życzymy wielu sukcesów i satysfakcji ze wspólnej służby.

(KWP w Opolu / mg)

  • policyjny pies
  • policyjny pies
Powrót na górę strony