Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjantów za ich pomoc i wsparcie

Data publikacji 17.04.2020

Od kilku tygodni codzienne obowiązki funkcjonariuszy nabierają zupełnie nowego znaczenia. Każdego dnia policjanci sprawdzają, nie tylko miejsca pobytu osób objętych kwarantanną, ale starają się nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują. Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Przeworsku wpływają podziękowania dla policjantów od mieszkańców za zaangażowanie, pomoc i wsparcie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Słowa uznania wpływają także od władz samorządowych i instytucji na co dzień współpracujących z Policją.

Obecna sytuacja związana z epidemią dotyka każdego z nas. Osoby objęte kwarantanną niejednokrotnie są oddzielone od swoich bliskich. Policjanci każdego dnia sprawdzają, czy przebywają one w wyznaczonym miejscu. Wizyty te nie mają na celu tylko potwierdzenia ich obecności, ale przede wszystkim upewnienie się, czy mieszkańcy poddani kwarantannie nie potrzebują ich pomocy.

Nie jest to łatwy czas zarówno dla osób poddanych kwarantannie, jak i dla funkcjonariuszy. Tym bardziej cieszą słowa uznania i podziękowania, jakie kierują na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Przeworsku mieszkańcy powiatu przeworskiego, przedstawiciele władz samorządowych i instytucji współpracujących z Policją.

"Funkcjonariusze Policji udzielili mi pomocy, porady i wsparcia podczas dwutygodniowej kwarantanny […], autentyczna troska o stan mojego zdrowia, pytania o potrzeby i możliwość udzielenia pomocy przekonały mnie o życzliwości oraz profesjonalizmie policjantów […], dziękujemy za zaangażowanie wkładane w codzienne obowiązki, skuteczną reakcję na naruszanie prawa, życzliwą pomoc, a przede wszystkim wsparcie tak trudnym czasie dla osób objętych kwarantanną – to tylko fragment otrzymanych podziękowań.

Obecna sytuacja epidemiologiczna stawia przed nami nowe wyzwania. Fakt, że mieszkańcy doceniają naszą pracę oraz z należytą powagą i odpowiedzialnością stosują się do wprowadzonych zakazów, jest istotnym wsparciem również dla naszej codziennej służby.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony