Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ogromny pożar i szybkie działania policjantów

Data publikacji 20.04.2020

Świętokrzyscy policjanci jako jedni z pierwszych brali udział w działaniach związanych z pożarem składowiska odpadów w miejscowości Nowiny. Funkcjonariusze oddziału prewencji zabezpieczyli sprawny dojazd dla służb gaśniczych a kieleccy policjanci, mający tego dnia wolne pośpieszyli z pomocą dla przedsiębiorców, którzy widząc zagrożenie dla sąsiadujących ze składowiskiem firm, ratowali narażony na spalenie dobytek.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, około godziny 14.00. Na terenie gminy Nowiny służbę pełnili mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. Jeszcze przed wezwaniem, zauważyli oni unoszący się dym. W tym czasie dotarł do nich także sygnał o groźnym pożarze. Policjanci natychmiast ruszyli w zagrożony rejon, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i drogę dojazdową dla kolejnych wozów gaśniczych. Ze wsparciem ruszyli także funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej i świętokrzyskiej komendy.

Z włączeniem się do działań nie wahali się także kieleccy policjanci, mający tego dnia wolne. Mieszkający nieopodal funkcjonariusz z Wydziału Kryminalnego oraz mundurowy ze sztabu kieleckiej komendy miejskiej także zjawili się na miejscu zdarzenia. W pobliżu płonącego składowiska znajduje się wiele firm i Ci policjanci ruszyli z pomocą dla ich właścicieli, którzy próbowali uchronić swój dobytek przed ogniem. Stróże prawa kieleckiej komendy m.in. pomogli usunąć z rejonu zagrożenia zaparkowane pojazdy i maszyny o znacznej wartości.

Szczegółowym ustaleniem przyczyn pożaru zajmą się śledczy po zakończeniu nadal prowadzonej akcji dogaszania.

(KWP w Kielcach / kP)

Powrót na górę strony