Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki policjantom 2,5 kg narkotyków nie trafi na rynek

Data publikacji 20.04.2020

Przechwycenie ponad półtora kilograma marihuany i ponad kilograma metamfetaminy oraz zatrzymanie podejrzanego w tej sprawie mężczyzny, to efekt działań funkcjonariuszy z jaworskiej komendy. Narkotyki ukryte były w samochodzie, którym poruszał się 33-latek oraz w użytkowanym przez niego garażu. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych grozi mu teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze prowadząc działania związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej, uzyskali informację o tym, że jeden z mieszkańców będzie przewoził w swoim aucie zabronione substancje. W związku z tym policjanci zatrzymali do kontroli pojazd, którym miał poruszać się mężczyzna. W trakcie przeszukania auta, wśród zakupów spożywczych mundurowi ujawnili worek, wewnątrz którego znajdował się zielony susz. 33-letni jaworzanin został natychmiast zatrzymany.

Jak się okazało, to nie wszystkie środki, jakie posiadał mężczyzna. W trakcie przeszukania garażu użytkowanego przez zatrzymanego jaworscy policjanci ujawnili dwa plastikowe pojemniki. Jeden z nich wypełniony był skrystalizowaną białą substancją, a w drugim znajdował się susz roślinny. W pomieszczeniu garażowym mundurowi zabezpieczyli ponadto dwie wagi elektroniczne. Po przeprowadzeniu badań na testerze narkotykowym okazało się, że zabezpieczone środki to marihuana oraz metamfetamina. W sumie, w ręce jaworskich policjantów wpadło prawie 1,5 kg marihuany oraz ponad kilogram metamfetaminy.

O dalszym losie 33-latka zdecyduje sąd. Przypomnijmy, że za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • marihuana w woreczku
  • marihuana na wadze elektronicznej
  • Metamfetamina znajdująca się  na wadze elektronicznej
  • Banknoty rozłożone na parapecie
  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Policjant prowadzi zatrzymanego

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.22 MB)

Powrót na górę strony