Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanego o przestępstwa narkotykowe i posiadanie broni

Data publikacji 20.04.2020

Na 3 miesiące trafił do aresztu 28-latek zatrzymany przez bolesławieckich policjantów. Mężczyzna odpowie za wytwarzanie i posiadanie środków odurzających, posiadanie broni i posłużenie się fałszywym dokumentem. Podejrzany działał w warunkach powrotu do przestępstwa, za popełnione czyny może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w wyniku skoordynowanych działań zatrzymali 28-letniego obywatela Czech podejrzanego o przestępstwa narkotykowe, przeciwko mieniu oraz posiadanie broni i posłużenie się podrobionym dokumentem.

Intensywne czynności operacyjne przeprowadzone przez policjantów pozwoliły zlokalizować miejsce pobytu 28-latka i w konsekwencji zatrzymać go. Mężczyzna w pojeździe, którym się poruszał posiadał marihuanę. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych użytkowanych przez podejrzanego mundurowi zabezpieczyli kolejne substancje odurzające. W garażu wynajmowanym przez zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli blisko tysiąc porcji handlowych narkotyków w postaci metaamfetaminy oraz marihuany, a także różne przedmioty i środki mogące posłużyć do wytworzenia substancji psychoaktywnych. Ponadto policjanci zabezpieczyli broń wraz z amunicją, dokumenty, drukarki i laminatory.

Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że podejrzany dwukrotnie posłużył się podrobionym dowodem osobistym, zawierając umowy najmu lokali. Co więcej, w wynajmowanym przez 28-latka garażu policjanci zabezpieczyli pojazd przywłaszczony z wypożyczalni samochodowej działającej na terenie województwa mazowieckiego.

Poza tym mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze, a Czesi  wystawili za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Zatrzymany usłyszał zarzuty dotyczące wytwarzania i posiadania znacznych ilości narkotyków oraz posiadania broni bez wymaganego zezwolenia, a także posłużenia się podrobionym dokumentem. Sąd zastosował wobec 28-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Mężczyzna działał w warunkach powrotu do przestępstwa, ponieważ był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe, dlatego teraz może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • Prowadzenie zatrzymanego mężczyzny przez policjantów
  • Dokumenty, substancje chemiczne zabezpieczone w garażu użytkowanym przez zatrzymanego
  • Przedmioty zabezpieczone w wyniku przeszukań pomieszczeń zajmowanych przez podejrzanego
  • Zabezpieczone narkotyki
  • Pojazd utracony w wyniku przywłaszczenia
  • Broń zabezpieczona podczas przeszukania

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.3 MB)

Powrót na górę strony