Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za postrzelenie kobiety z wiatrówki

Data publikacji 20.04.2020

Policjanci zatrzymali 3 osoby i zabezpieczyli broń typu wiatrówka, z której została postrzelona 42-letnia kobieta idąca ulicą. Ostatecznie zarzut m.in. spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu kobiety usłyszał 29-letni mężczyzna. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

18 kwietnia 2020 r. przed godziną 15.00 policjanci ze Strykowa i Głowna dostali wezwanie w rejon jednego z głowieńskich osiedli. Na miejscu w rozmowie z 42-letnią kobietą i jej córką funkcjonariusze dowiedzieli się, że podczas gdy obie szły w pobliżu bloku mieszkalnego jedna z nich została postrzelona w kolano najprawdopodobniej z broni typu wiatrówka. Poszkodowana trafiła do szpitala, gdzie potwierdzono postrzał z broni śrutowej.

Funkcjonariusze od razu rozpoczęli poszukiwania sprawcy zdarzenia. Mundurowi wytypowali jedno z pobliskich mieszkań jako to, z którego okien mógł paść strzał. W mieszkaniu mundurowi zastali 2 mężczyzn oraz kobietę w trakcie zakrapianej imprezy. Jak wykazało późniejsze badanie wszyscy byli nietrzeźwi. Funkcjonariusze zatrzymali imprezowiczów, a w mieszkaniu zabezpieczyli broń typu wiatrówka, z której najprawdopodobniej oddano strzał przez okno. Zgromadzony w tej sprawie materiał pozwolił śledczym na przedstawienie zarzutów 29-latkowi, który był gościem w mieszkaniu.

Mężczyzna może odpowiedzieć za spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu kobiety, a także za groźby, znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy podczas zatrzymania. Za takie przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Podejrzany w przeszłości nie był notowany za konflikty z prawem. W rozmowie z funkcjonariuszami wyznał, że nie chciał nikogo skrzywdzić i nie był świadomy, że broń jest naładowana.

(KWP w Łodzi/js)
 

Powrót na górę strony