Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Podaruj maseczkę" - akcja ustrzyckiej komendy

Data publikacji 21.04.2020

Walka z pandemią koronawirusa, to nasza wspólna sprawa. Od kilku dni, każdy z nas wychodząc z domu, musi mieć zakryty nos i buzię. Maseczki ochronne stały się niezbędne w codziennym życiu. Policjanci i pracownicy ustrzyckiej komendy postanowili przekazać maseczki dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Moczarach.

Ostatnie kilka tygodni, to trudny czas dla nas wszystkich. Tylko od naszej odpowiedzialnej postawy zależy, kiedy wrócimy do rzeczywistości, jaka była przed pandemią koronawirusa. Od 16 kwietnia br. obowiązuje zakrywanie ust i nosa w przestrzeni publicznej. Noszenie maseczek ochronnych stało się naszą codziennością. Policjanci oraz pracownicy ustrzyckiej komendy, oprócz realizacji swoich ustawowych obowiązków, postanowili czynnie włączyć się w walkę z wirusem i zostali inicjatorami akcji "Podaruj maseczkę".  

W tym celu zorganizowali zbiórkę pieniędzy, za które zakupili maseczki dla  pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Moczarach. Komendant Powiatowy Policji podinsp. Aleksander Szymaszek wręczył maseczki Dyrektorowi DPS Stanisławowi Leszedze. 

Domy Pomocy Społecznej, to w tej chwili miejsca szczególnie narażone na możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zarażenie nim może mieć tragiczne skutki dla osób tam przebywających, dlatego okazane wsparcie zostało bardzo serdecznie przyjęte.

(KWP w Rzeszowie/js)

  • Policjant i mężczyzna stoją na przeciwko siebie
  • Przytulanki policyjne i maseczki leżą na stole
  • Podziękowania dla komendanta za przekazanie maseczek

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 36.9 MB)

Powrót na górę strony