Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowcy namierzeni przez policyjną grupę SPEED

Data publikacji 21.04.2020

220 km/h z taką prędkością jechał jeden z mieszkańców powiatu bydgoskiego, drogą ekspresową S5, zatrzymany przez żnińskich policjantów.

W niedzielę (19.04.20) żnińska „drogówka” wchodząca w skład policyjnej grupy SPEED, kontrolowała prędkość z jaką poruszały się pojazdy na drodze ekspresowej S5.  W miejscowości Czewujewo policjanci zatrzymali do kontroli 36-letniego mężczyznę kierującego audi. Mieszkaniec powiatu bydgoskiego, jechał z prędkością 220 km/h przy dopuszczalnej prędkości 120 km/h. Jeszcze tego samego dnia, tym razem w miejscowości Rogowo grupa Speed zatrzymała kierującego pojazdem audi, 26-letniego mieszkańca powiatu bydgoskiego, który poruszał się z prędkością 189 km/h. Do kolejnego zatrzymania doszło w Żninie, również na drodze S5, tam 53-letni mieszkaniec pow. gdyńskiego, przekroczył dopuszczalną prędkość o 42 km/h. 

Wszyscy zatrzymani kierujący za nadmierną prędkość, zostali ukarani mandatami i punktami karnymi zgodnie z obowiązującym taryfikatorem. 
Policjanci niezmiennie apelują o rozwagę na drodze i zdjęcia nogi z gazu. Pamiętajmy o stosowaniu się do obowiązujących nakazów i jazdy zgodnie z przepisami. Prędkość jest jedną z głównych przyczyn zaistniałych zdarzeń drogowych. 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.32 MB)

Powrót na górę strony