Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione środki ochrony higienicznej i zatrzymali podejrzanego

Data publikacji 21.04.2020

Skuteczne działania policjantów z wrocławskiej komendy miejskiej doprowadziły do zatrzymania i przedstawienia zarzutów mężczyźnie podejrzanemu o włamanie. Zdarzenie to miało miejsce na terenie Krzyków, a łupem sprawcy padły m.in. fartuchy, rękawice, maseczki i okulary ochronne, znajdujące się w jednym z laboratoriów. Mundurowi odzyskali też znaczną część skradzionego mienia. O dalszym losie 38-latka zdecyduje teraz sąd, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu prowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie sprawców przestępstw przeciwko mieniu. Jak się okazało, zatrzymany przez policjantów kryminalnych mężczyzna miał ścisły związek z włamaniem i kradzieżą mienia z jednego z laboratoriów. Przeprowadzone przez nich ustalenia operacyjne potwierdziły, że 38-latek włamał się do obiektu na terenie Krzyków, wyłamując wcześniej zamek w drzwiach wejściowych. Jego łupem padły m.in. fartuchy, rękawice, maseczki i okulary ochronne, znajdujące się w pomieszaniach placówki.

Działając dalej w tej sprawie, funkcjonariusze odzyskali już większość skradzionych przedmiotów.

Mężczyzna usłyszał zarzuty za włamanie i kradzież mienia, ale policjanci podejrzewają, że może on mieć znacznie więcej tego typu czynów na swoim koncie.

O dalszym losie 38-latka, zadecyduje teraz sąd. Przypomnijmy, że za włamanie i kradzież mienia w świetle obowiązujących przepisów, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • zabezpieczone kombinezony
  • Zabezpieczone przyłbice
  • zabezpieczone okulary ochronne
Powrót na górę strony
Polska Policja