I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Szczecinie ukończył korespondencyjnie ekstremalną „Setkę Komandosa”

Data publikacji 21.04.2020

Przebiegł 100 km w ćwiczebnym umundurowaniu i z plecakiem ważącym co najmniej 10 kg. W ten sposób ukończył z powodzeniem „Setkę Komandosa” – bieg organizowany przez Jednostkę Wojskową Komandosów z Lublińca, który w tym roku odbył się korespondencyjnie. I Zastępca Komendanta Miejskiego w Szczecinie mł. insp. Mariusz Łętowski odebrał swój zasłużony medal.

Czwarty Maraton Komandosa miał odbyć się 13 marca bieżącego roku w Lublińcu. Z powodu zagrożenia pandemią koronawirusa bieg w tradycyjnej formie musiał zostać odwołany. Zgłoszonym do udziału zawodnikom pozwolono na bieg w dowolnym miejscu, na wybranej trasie i udokumentowanie tego za pomocą zegarka lub aplikacji w telefonie. Zrezygnowano też z klasyfikacji i nagród, ale organizator umożliwił odbiór medali.

W całej Polsce w korespondencyjnej Setce Komandosa wzięło udział ponad 100 osób. Wielokrotny uczestnik biegowych imprez sportowych mł. insp. Mariusz Łętowski, który na co dzień pełni funkcję I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Szczecinie, trasę biegu pokonał w swojej rodzinnej miejscowości na terenach leśnych. W tym trudnym czasie pandemii dozwolone jeszcze było przemieszczanie się w celach rekreacyjnych.

Tuż przed rozpoczęciem stukilometrowego biegu zważony został plecak komendanta – 10,8 kg. Pierwsze 20 km trasy pokonał w policyjnym umundurowaniu ćwiczebnym z ponad 10 kg obciążeniem na plecach. Następne 20 km trasy Łętowski pokonał w mundurze, natomiast pozostałe 60 km w stroju sportowym. 4 Maraton Komandosa zakończył po upływie 14 godzin, 19 minut i 4 sekund. Na trasie wspierała go rodzina i przyjaciele.

Mł. insp. Mariusz Łętowski oprócz tegorocznego stukilometrowego Biegu Komandosa ma jeszcze na swoim koncie 51 maratonów i ultramaratonów, m.in. jest.: ośmiokrotnym uczestnikiem Maratonu w Dębnie, siedmiokrotnym uczestnikiem „Biegu Rzeźnika” na dystansie 80 i 100 km (bieg Ultra Rzeźnik). Do sportowych osiągnięć Komendanta zaliczyć także należy bieg dookoła Kotliny Jeleniogórskiej na dystansie 137 km, a także udział w wyprawie w ramach programu „Polskie Himalaje 2018” do Everest Base Camp na wysokość 5364 m. n. p. m. w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w hołdzie poległym polskim himalaistom.

(KWP w Szczecinie / mw)

• I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Szczecinie ukończył ekstremalną „Setkę Komandosa
  • I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Szczecinie
  • I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Szczecinie podczas biegu „Setka Komandosa"