Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O krok od tragedii w Zakroczymiu

Data publikacji 22.04.2020

Wczoraj do dyżurnego nowodworskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o dziecku, które wpadło do szamba. Na ratunek natychmiast pospieszyli zakroczymscy policjanci, którzy wspólnie ze strażakami wydostali dziecko na zewnątrz. Na szczęście zbiornik był pusty, a 12-latka nie doznała poważnych obrażeń. W komendzie powiatowej policji prowadzone będzie teraz dochodzenie pod kątem narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

We wtorek (21.04.2020 r.) o godz. 12:45 funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim zostali powiadomieni o tym, że do szamba znajdującego się nieopodal jednego z domów w Zakroczymiu, wpadła dziewczynka. Mundurowi nie tracąc nawet chwili ruszyli na pomoc dziecku.

Na miejscu okazało się, że 12-latka nadepnęła na pokrywę zabezpieczającą szambo, która to zarwała się pod nią i dziecko wpadło do zbiornika. Całą sytuację widziała koleżanka dziewczynki, która szybko pobiegła po pomoc i wspólnie z dorosłymi zadzwoniła na numer alarmowy. Na szczęście zbiornik szamba był pusty, a 12-latka uwięziona w środku przytomna.

Bardzo szybko zjawiła się również straż pożarna i zespół ratownictwa medycznego. Służby ratownicze niemal natychmiast zdołały wyciągnąć wystraszone dziecko przez wąski wlot zbiornika, na powierzchnię.

Po przeprowadzonym przez załogę pogotowia ratunkowego badaniu okazało się, że 12-latka nie wymaga hospitalizacji i może pozostać w domu pod opieką rodziców.

Grupa dochodzeniowo-śledcza z nowodworskiej komendy wykonała na miejscu oględziny oraz przesłuchała świadków zdarzenia. W Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim będzie prowadzone dochodzenie pod kątem narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

(KSP/js)

Powrót na górę strony