Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 22.04.2020

Nowogardzcy policjanci zatrzymali 64-latka, który strzelał z broni myśliwskiej w kierunku działkowicza, z którym jak się okazało, wcześniej się pokłócił. Zatrzymanemu przedstawiono zarzuty usiłowania zabójstwa, nielegalnego posiadania broni i amunicji, oraz kierowania gróźb karalnych. Decyzją sądu mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu.

Do zdarzenia doszło w wielkanocną niedzielę, 12.04.2020 r., około godz. 20:50, na terenie ogródków działkowych przy ul. 15-lutego w Nowogardzie. Dyżurny Komisariatu Policji w Nowogardzie otrzymał informację o postrzeleniu mężczyzny. Na miejsce natychmiast wysłano policyjne patrole. Podejrzewanym okazał się 64-letni mieszkaniec Nowogardu. Zarówno pokrzywdzony jak i zatrzymany 64-latek zostali przetransportowani do szpitala.

Jak ustalili policjanci, podłożem dramatycznego zdarzenia miała być wcześniejsza kłótnia pomiędzy 64-latkiem a przebywającymi na sąsiedniej działce trzema mężczyznami.

Na podstawie materiałów zebranych przez policjantów i prokuraturę 64-letniemu mężczyźnie przedstawiono trzy zarzuty: usiłowania zabójstwa, nielegalnego posiadania broni i amunicji, oraz gróźb karalnych. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Usiłowanie zabójstwa jest przestępstwem zagrożonym karą nie krótszą od 8 lat, 25 lat albo karą dożywotniego więzienia.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony