Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przetransportowali do szpitala mężczyznę, wymagającego pomocy medycznej

Data publikacji 23.04.2020

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego kolejny raz udowodnili, że wiedzą, jak zachować się w sytuacjach wymagających szybkiej i zdecydowanej reakcji. Pospieszyli z pomocą mężczyźnie, który wymagał natychmiastowej interwencji lekarskiej.

W policyjnej służbie zdarzają się takie chwile, gdy trzeba sprawnie i profesjonalnie pomóc nawet w niecodziennej sytuacji. 22 kwietnia, policjanci ostrowskiej drogówki sierż. szt. Grzegorz Markiewicz wraz z st. sierż. Michałem Klimkiem pełnili służbę na terenie gminy Przygodzice. W pewnym momencie do funkcjonariuszy podjechał kierowca samochodu osobowego. Mężczyzna poprosił policjantów o pomoc w dotarciu do szpitala.

W trakcie krótkiej rozmowy funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna wiezie swojego brata, który podczas prac piłą spalinową poważnie zranił się w nogę. Kierowca tłumaczył też, że po drodze musi zatankować auto.

Policjanci natychmiast zareagowali. Poszkodowanemu 21-latkowi udzielili pomocy zakładając opatrunek i przetransportowali go radiowozem do ostrowskiego szpitala, gdzie następnie przekazali pod opiekę personelu medycznego.

(KWP w Poznaniu / kp)

Powrót na górę strony