Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzył w drzewo, a auto stanęło w płomieniach. Kierujący miał ponad 1,5 promila alkoholu

Data publikacji 23.04.2020

Kierując volkswagenem mając ponad 1,5 promilem alkoholu w organizmie uderzył w drzewo. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, a auto stanęło w płomieniach. Ogień przeniósł się na tereny leśne, na których panuje susza. Błyskawiczna akcja służb doprowadziła do ugaszenia pożaru i szybkiego zatrzymania pijanego kierowcy.

W środę, 22 kwietnia świebodzińskie służby otrzymały zgłoszenie o pojeździe, który zjechał z drogi, a następnie uderzył w drzewo i się zapalił. Zdarzenie miało miejsce na terenie Gminy Lubrza. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, ponieważ ogień zaczął się rozprzestrzeniać na tereny leśne.

Szczęśliwie w pojeździe, który spłonął nikogo nie było. Ugaszeniem pożaru zajęli się strażacy z Lubrzy i Świebodzina, natomiast policjanci rozpoczęli działania zmierzające do ustalenia przebiegu zdarzenia i miejsce przebywania kierującego, który uciekł.

Mundurowi szybko namierzyli i zatrzymali 63-letniego mężczyznę, który był nietrzeźwy. Jak ustalił biegły, w momencie zdarzenia mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Prowadząc pojazd w takim stanie stwarzał ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, ale też doprowadził do zdarzenia drogowego w wyniku, którego wybuchł pożar.

W aktualnej sytuacji, kiedy w lasach panuje susza, gdyby nie błyskawiczna reakcja służb skutki mogłyby być o wiele bardziej tragiczne. Mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara grzywny.

 

Źródło: młodszy aspirant Marcin Ruciński

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

Powrót na górę strony