Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli mężczyźnie z podejrzeniem zawału serca

Data publikacji 24.04.2020

Policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego szczycieńskiej komendy w trakcie służby zauważyli mężczyznę, który osunął się z roweru. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali, udzielili 70-latkowi pierwszej pomocy medycznej i wezwali pogotowie ratunkowe. Załoga karetki przewiozła mężczyznę, u którego stwierdzono podejrzenie zawału serca, do szpitala. Dzięki szybkiej reakcji i prawidłowej ocenie sytuacji przez szczycieńskich funkcjonariuszy, życie mężczyzny zostało uratowane.

W czwartek, 23.04.2020 r., około godz. 12:00, policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego, sierż. Sebastian Chamera i post. Kamil Grzegorczyk pełnili służbę w okolicach ulicy Ostrołęckiej w Szczytnie. W pewnym momencie zauważyli starszego mężczyznę, który na ich oczach osunął się z roweru. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali radiowóz, aby sprawdzić, czy mężczyzna nie potrzebuje pomocy. Ten powiedział im, że źle się czuje, nie może złapać oddechu i kłuje go w klatce piersiowej. Funkcjonariusze udzielili pomocy przedmedycznej 70-latkowi i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Po kilku chwilach załoga karetki pogotowia stwierdziła u mężczyzny podejrzenie zawału serca. 70-latek został przetransportowany do szpitala.

„Pomagać i chronić” to podstawowa i najważniejsza dewiza każdego policjanta. Działanie szczycieńskich funkcjonariuszy potwierdza te słowa. Dzięki ich szybkiej reakcji, prawidłowej ocenie sytuacji i podjętym decyzjom, 70-latek na czas trafił do Szpitala Powiatowego w Szczytnie, gdzie została udzielona mu specjalistyczna pomoc.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony