Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli pół tony nielegalnego suszu tytoniowego

Data publikacji 24.04.2020

Pół tony nielegalnego suszu tytoniowego, wytworzoną krajankę, 400 litrów zacieru do produkcji alkoholu, kilkanaście litrów wyprodukowanego alkohol, aparaturę do produkcji alkoholu oraz maszynkę do krojenia tytoniu ujawnili i zabezpieczyli lubelscy policjanci na jednej z posesji w gminie Wojciechów. Łączna wartość uszczuplenia należności na rzecz Skarbu Państwa wynosi prawie 270 tysięcy złotych. Zatrzymany w sprawie 58-latek usłyszał już zarzuty.

Realizacja sprawy była efektem ustaleń operacyjnych policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Z informacji uzyskanych przez Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą wynikało, iż na jednej z posesji w gminie Wojciechów znajdują się duże ilości bezakcyzowych towarów, które mogą zostać wprowadzone do obrotu.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wspierani przez policjantów z komisariatu w Bełżycach weszli na ustalony adres wczoraj rano. Podczas przeszukania stodoły, odnaleźli i zabezpieczyli pół tony nielegalnego suszu tytoniowego, wytworzoną krajankę, 400 litrów zacieru do produkcji alkoholu, kilkanaście litrów wyprodukowanego alkoholu, aparaturę do produkcji alkoholu oraz maszynkę do krojenia tytoniu. Czynności na miejscu trwały kilka godzin. Jak wynika z obliczeń policjantów, gdyby nielegalny towar trafił na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności podatkowych wyniosłyby blisko 270 tysięcy złotych.

W sprawie zatrzymano 58-letniego właściciela posesji. Mężczyzna usłyszał już zarzuty z kodeksu karnego skarbowego, do których popełnienia się przyznał.

Posiadanie wyrobów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obrotu stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

 

  • zabezpieczony susz tytoniowy
  • zabezpieczony susz tytoniowy
  • zabezpieczony susz tytoniowy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.08 MB)

Powrót na górę strony