Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na salon gier

Data publikacji 24.04.2020

Policjanci z VII Komisariatu KMP w Łodzi zatrzymali ujętego przez pracowników ochrony 30-letniego sprawcę napadu na salon gier. Notowany w przeszłości mężczyzna, teraz odpowie za rozbój. Przestępstwo to zagrożone jest karą do lat 12 więzienia.

22 kwietnia 2020 r. około godziny 5.00 do jednego z salonów gier przy ul. Rzgowskiej w Łodzi, wszedł w założonej na twarz kominiarce mężczyzna. Przeskoczył przez ladę i zaatakował stojącą tam kobietę. Z dużą siłą uderzył ją w brzuch, jednocześnie żądając wydania pieniędzy. Dzięki przytomności umysłu kobieta uruchomiła alarm, który zablokował drzwi. Sprawca, trzymając skradzioną kasetką z pieniędzmi, pokonał drzwi wybijając szybę. Nie zdołał jednak daleko uciec, gdyż kilkaset metrów dalej ujęli go zaalarmowani pracownicy ochrony i przekazali policjantom.

Przy zatrzymanym sprawcy funkcjonariusze zabezpieczyli część z kilku tysięcy złotych skradzionych z salonu. 30-latek w przeszłości był wielokrotnie notowany. Tym razem odpowie za rozbój, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Śledczy z VII Komisariatu Policji szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia, analizując zabezpieczone ślady.

(KWP w Łodzi / mw)

  • policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę
  • Policjant wraz z zatrzymanym podczas czynności kryminalistycznych
Powrót na górę strony