Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

19-latek aresztowany za zabójstwo

Data publikacji 24.04.2020

Kryminalni z komendy wojewódzkiej i miejskiej zatrzymali 19-latka podejrzanego o zabójstwo. Mężczyzna będzie odpowiadać za śmierć 25-latka. Ciało mężczyzny zostało znalezione w lesie na bydgoskich Jachcicach. Podejrzany został aresztowany na trzy miesiące.

Wszystko miało swój początek dwa tygodnie temu, 10.04.2020 r., wówczas dyżurny z bydgoskiego Śródmieścia otrzymał informację o ujawnionych w lesie zwłokach. Z relacji zgłaszającego wynikało, że ciało leży w lesie przy ulicy Partyzantów w Bydgoszczy. Na miejsce został skierowany patrol. Tam mundurowi zastali zgłaszającego, który wskazał im dokładne miejsce. Policjanci potwierdzili zgłoszenie. Był to mężczyzna, którego ciało miało widoczne obrażenia. Patrol zabezpieczył miejsce zdarzenia i wezwał na miejsce ekipę dochodzeniowo-śledczą.

Na miejsce przyjechał prokurator. Funkcjonariusze pod jego nadzorem przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Denatem okazał się być 25-letni bydgoszczanin. Wszystko wskazywało na to, że do jego śmierci mogły przyczynić się inne osoby. Do sprawy włączyli się kryminalni z komendy wojewódzkiej i miejskiej, którzy zabezpieczyli m.in. zapisy z monitoringów. Żmudna i wnikliwa praca kryminalnych przyniosła efekt. Analiza zgromadzonego materiału pozwoliła na wytypowanie podejrzewanego.

W środę, 22.04.2020 r., wieczorem, namierzyli i zatrzymali typowaną przez nich osobę. Był nim 19-latek. Młody mężczyzna został zatrzymany w domu, a następnie przewieziony do komendy miejskiej. Tam wszystko się potwierdziło. 19-latek przyznał się do zabójstwa. Okazało się, że ugodził 25-latka ostrym narzędziem. Kryminalni znaleźli w jego mieszkaniu rzeczy należące do denata. Co więcej, zabezpieczyli też narkotyki.

Wczoraj, 23.04.2020 r., zatrzymany został doprowadzony do prokuratury. Tam oskarżyciel na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawił mu zarzut zabójstwa. Jeśli badania laboratoryjne dotyczące narkotyków potwierdzą się, wówczas usłyszy on dodatkowy zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Dzisiaj, 24.04.2020 r., policjanci doprowadzili podejrzanego do sądu, który po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 19-latka na trzy miesiące. Za zabójstwo zatrzymanemu może grozić kara 25 lat pobawienia wolności, a nawet kara dożywocia.

 

 

(KWP w Bydgoszczy / mw)

 

Powrót na górę strony