Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci nie mogą spotkać się z dziećmi, wiec nagrywają dla nich filmy

Dwaj profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach nagrali filmiki dla młodszych dzieci, które, jak my wszyscy, muszą znosić trudy dnia powszedniego w czasach narodowej kwarantanny. Sierżanci sztabowi Szymon Kołodziej z wydziału ruchu drogowego i Mateusz Piórkowski z wydziału prewencji opublikowali dwa pierwsze odcinki filmów, zrealizowanych profesjonalnie, choć amatorskimi metodami. Oglądając efekty ich pracy, prosimy więc nie oceniać niedostatków technicznych, a jedynie pomysł.

Praca profilaktyczna, to jeden z ustawowych obowiązków Policji. Przed paraliżującą życie społeczne światową epidemią, mundurowi realizowali swoje dodatkowe obowiązki na rozmaitych spotkaniach z dziećmi, młodzieżą czy dorosłymi. Wizyty w szkołach podstawowych, średnich i przedszkolach były okazjami do rozpowszechniania oraz utrwalania wiedzy, jak ustrzec się niebezpieczeństwa na drodze, podwórku czy w internecie.

Teraz gdy życie społeczne zamarło, nie ma możliwości spotkań bezpośrednich, więc profilaktycy postanowili skorzystać z internetu.

W pustym od dłuższego już czasu minikomisariacie nagrali dwa pierwsze odcinki swojego przesłania do najmłodszych. Policjanci przygotowali specjalną krzyżówkę i ogłosili konkurs, dla zwycięzców którego przewidziano nagrody.

Dziesięć osób, które jako pierwsze prześlą na adres e-mail prawidłowe odpowiedzi, otrzyma nagrody.

Nasi policjanci obciążeni są innymi obowiązkami, ale w wolnym czasie postarają się przygotować kolejne odcinki porad dla dzieci. Są też otwarci na propozycje od rodziców, czy wychowawców. Może są jakieś tematy, które szczególnie interesują najmłodszych lub ich opiekunów?

Odpowiedzi można przesyłać na adres: mateusz.piorkowski@gliwice.ka.policja.gov.pl

Pod ten adres można również przesyłać propozycje tematów kolejnych odcinków.

Minikomisariat facebook.

(KWP w Katowicach / kp)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony