Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się psychicznie i fizycznie nad partnerką, znieważył i naruszył nietykalność funkcjonariusza

Data publikacji 27.04.2020

Policjanci z Targówka zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej wobec swojej partnerki. Podczas interwencji 32-latek dodatkowo znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza. Decyzją prokuratora został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej i nakazu opuszczenia lokalu.

W piątek, 24.04.2020 r., wieczorem, policjanci interweniowali w jednym z mieszkań przy ul. Rembielińskiej. Przestraszona kobieta wraz z 6-letnią córką czekała na mundurowych przed klatką schodową, ponieważ jej partner wszczął awanturę i był wobec niej agresywny. Funkcjonariusze ustalili, że 32-latek od dłuższego czasu nadużywał alkoholu, wyzywał konkubinę, popychał ją i kilkukrotnie uderzył w twarz, ponadto w obecności dziecka niszczył meble. Kobieta oznajmiła, że przed przyjazdem Policji partner groził jej nożem, mówił, że ją "zadźga" i wyrzuci przez okno.

W trakcie rozpytywania zgłaszającej, jej partner wyszedł z klatki schodowej, był nerwowy i bardzo pobudzony, a kiedy próbował wejść ponownie do budynku, jeden z policjantów zagrodził mu drogę. 32-latek nie stosował się do poleceń mundurowych i stawiał opór, dlatego jeden z funkcjonariuszy zdecydował się użyć siły fizycznej wobec mężczyzny. Mieszkaniec Targówka zaczął szarpać policjanta i kopać, próbował wyciągnąć mu gaz z etui, zerwał zegarek i rozerwał mundur. Dodatkowo podczas całej interwencji wykrzykiwał wulgarne słowa w kierunku funkcjonariuszy. Po chwili mężczyzna został obezwładniony.

Mundurowi zatrzymali mężczyznę i umieścili w policyjnym areszcie. Złożyli też w prokuraturze rejonowej zebrane w tej sprawie materiały. Tam 32-latkowi przedstawiono zarzuty dotyczące znęcania się psychicznego i fizycznego nad partnerką oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem, dodatkowo otrzymał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania.

(KSP / mw)

 

Powrót na górę strony