Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za usiłowanie zabójstwa syna i znęcanie się nad żoną

Data publikacji 27.04.2020

Grójeccy policjanci zatrzymali, doprowadzili do prokuratury, a następnie do sądu 61-letniego podejrzanego o znęcanie się nad żoną i usiłowanie zabójstwa syna. Tam zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu go na 3 miesiące. Teraz grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

W miniony czwartek rano policjanci z Grójca otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej w Lewiczynie. Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy mężczyzna wulgarnie odnosił się do swojej żony, stosując wobec niej przemoc psychiczną. W obronie matki stanęli synowie. W trakcie kłótni ojciec chwycił za nóż kuchenny, którym trzykrotnie ugodził 34-letniego syna w okolice żeber i przedramienia.

Agresor został zatrzymany pod zarzutem znęcania się nad żoną i usiłowania zabójstwa. Policjanci zebrali w sprawie materiał dowodowy, który wraz z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie przedstawili w prokuraturze oraz sądzie. Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Grójcu w sądzie zapadła decyzja, że 61-latek podejrzany o znęcanie się nad żoną i usiłowanie zabójstwa syna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Mężczyźnie grozi teraz kara do 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.

Autor: kom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony