Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozstrzygnięto konkurs #NIE HEJTUJĘ #INSPIRUJĘ

Data publikacji 28.04.2020

Konkurs #NIEHEJTUJĘ #INSPIRUJĘ jest już rozstrzygnięty. Dedykowany był dzieciom, młodzieży i ich rodzinom, mieszkającym na terenie gminy Leżajsk. Organizatorzy chcieli w ten sposób przeciwdziałać negatywnym emocjom, obudzić w mieszkańcach kreatywność, a także walczyć z hejtem i mową nienawiści w sieci. Współorganizatorem konkursu była Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Konkurs #NIEHEJTUJĘ #INSPIRUJĘ został zorganizowany przez Gminę Leżajsk, a współorganizatorami była Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie i Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku. Skierowany był do dzieci, młodzieży i ich rodzin z gminy Leżajsk. Głównym celem konkursu była walka z hejtem i mową nienawiści w sieci. Osoby biorące w nim udział miały możliwość obudzenia w sobie uśpionych zdolności plastycznych, mogły też zabawić się w reżyserów, scenarzystów i fotografów.

W minionym tygodniu, jury w składzie - Ireneusz Lubaczewski - Fundator Nagród, Adrian Kubicki - Konsul Generalny RP w Nowym Jorku, Mikołaj Pawlak - Rzecznik Praw Dziecka, Małgorzata Rauch - Podkarpacku Kurator Oświaty, Magdalena Sakowska - dziennikarka, korespondentka Polsatu w Stanach Zjednoczonych, Paweł Wudarczyk - dziennikarz, operator telewizji Polsat, nadinspektor Henryk Moskwa - Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, młodszy inspektor Zenon Wierzchowski - Komendant Powiatowy Policji w Leżajsku oraz Krzysztof Sobejko - Wójt Gminy Leżajsk, wybrało najlepsze z nadesłanych prac.

Konkurs „#NIEHEJTUJE #INSPIRUJE” składał się z dwóch etapów. I etap odbywał się na poziomie szkół podstawowych i obejmował trzy kategorie. II etap odbył się na poziomie Urzędu Gminy Leżajsk.

W I kategorii udział wzięli uczniowie z klas I – III. Zadaniem dzieci było „Stworzenie bohatera, który pokona wirusa”.

W tej kategorii najlepsza okazała się Amelia Burda ze Szkoły Podstawowej w Biedaczowie, II miejsce zdobył Miłosz Szymański ze Szkoły Podstawowej w Hucisku, III miejsce wywalczyła Martyna Mędrek ze Zespołu Szkół w Giedlarowej.

II kategoria dedykowana była uczniom klas IV - VIII, a jej tematem przewodnim było - „Pokaż innym jak zapobiegać hejtowi: napisz, narysuj, nagraj, zmajsterkuj.....". Tutaj bezkonkurencyjna okazała się  Oliwia Brzuzan z Zespołu Szkół w Giedlarowej, II miejsce zajęła  Anna Buszta ze Szkoły Podstawowej w Biedaczowie, a III miejsce Julia Frączek z Zespołu Szkół w Giedlarowej.

W III kategorii udział mogły wziąć całe rodziny, a tematem było: „Nie hejtuję śpiewam, tańczę, recytuję”. I miejsce zdobyła  Monika Ciryt z Zespołu Szkół w Giedlarowej, II miejsce wywalczyła Maja Kozyra z Zespołu Szkół w Giedlarowej, natomiast III miejsce zajęli  Paweł i Maksymilian Kiełbowicz wraz z rodzicami. Chłopcy są uczniami Szkoły Podstawowej w Hucisku.

Konsul Generalny w Nowym Jorku Adrian Kubicki przyznał nagrodę specjalną. Otrzymała ją Amelia Burda ze Szkoły Podstawowej w Biedaczowie za pracę konkursową - „Stwórz bohatera, który pokona wirusa”.

Laureatom serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy nadesłali swoje prace. Szczegóły dotyczące rozstrzygnięcia znajdują się na stronie Gminy Leżajsk.

Przypominamy, że do dnia 1 maja br. można oddawać swoje głosy na prace, które wzięły udział w konkursie, a tym samym zdecydować, kto otrzyma nagrodę specjalną internautów. Więcej na stronie: https://www.gminalezajsk.pl/78-news/1539-glosowanie-w-konkursie-nie-hejtuje-inspiruje-2.

Powrót na górę strony