Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieląc się krwią, dzielimy się życiem

Data publikacji 28.04.2020

Dawcy krwi często postrzegani są jako bohaterowie. Oni sami uważają jednak, że jest to ich obowiązek wobec drugiego człowieka. Robią to, bo mają potrzebę ochrony najcenniejszego daru jakim jest krew. W akcje oddawania krwi włączają się także nasi policjanci. I tym razem, podczas poniedziałkowej akcji można było na nich liczyć.

Policjanci podczas codziennej służby spotykają się z sytuacjami, w których życie ludzkie często bywa zagrożone. Niejednokrotnie pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew. Policjanci mając tego świadomość cyklicznie uczestniczą w akcjach honorowego krwiodawstwa.

Tak było też wczoraj, 27.04.2020 r. Mobilny punktu poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie stanął w centrum Tomaszowa Lubelskiego. Do akcji włączyli się mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego i policjanci.

Pamiętajmy, że nasza krew może uratować komuś życie. Miejmy nadzieję, że zaangażowanie krwiodawców będzie przykładem i zachętą dla innych, by w ten sposób nieść pomoc potrzebującym.

(KWP w Lublinie/js)

Powrót na górę strony