Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odwiedli 50-latkę od zamiaru targnięcia się na własne życie

Data publikacji 28.04.2020

Policjanci nie dopuścili do popełnienia samobójstwa przez 50-letnią kobietę, po tym jak zagroziła, że odbierze sobie życie. Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji funkcjonariuszy, udało się ją nakłonić do zmiany decyzji. Po interwencji jeleniogórzanka została przekazana pod opiekę lekarzy.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze interweniowali w sprawie kobiety, która groziła popełnieniem samobójstwa.

Policjanci, który pojawili się na miejscu zgłoszenia, weszli do otwartego mieszkania i zauważyli siedzącą na łóżku kobietę z założoną na szyi pętlą z koszulki. Oświadczyła ona, że zmierza odebrać sobie życie. Desperatką okazała się 50-letnia jeleniogórzanka. Mundurowi rozpoczęli z nią trudną rozmowę, w trakcie której, wykorzystując doświadczenie i zdobyte umiejętności, nakłonili ją do odstąpienia od zamiaru targnięcia się na własne życie.

Na miejsce wezwany został zespół pogotowia ratunkowego, któremu kobieta została przekazana, by następnie trafić pod opiekę lekarzy.

(KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony