Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze zatrzymali podpalacza

Data publikacji 29.04.2020

Dzięki współpracy ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej policjanci namierzyli mężczyznę podejrzanego o liczne podpalenia. W wyniku pożarów spłonęło wiele nieużytków, zakrzaczeń, nasypów kolejowych oraz drewniany słup energetyczny. Mieszkaniec powiatu lwóweckiego usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Od początku bieżącego roku strażacy z powiatu lwóweckiego otrzymywali szereg zgłoszeń o pożarach. Duża ilość zgłoszeń dotyczyła gminy Gryfów Śląski i Lubomierz. Spłonęło wiele nieużytków, zakrzaczeń oraz nasypów kolejowych. Dodatkowo w wyniku działań podpalacza spaleniu uległ drewniany słup energetyczny. Straty w tym przypadku oszacowane zostały na kwotę blisko 3 tysięcy złotych.

Dzięki kamerom zainstalowanym przez z strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz pracy operacyjnej gryfowskich policjantów namierzono mężczyznę, który mógł stać za podpaleniami. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim zatrzymali 46-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia mężczyźnie zarzutu, za który grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszych losach podejrzanego zdecyduje teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Zatrzymany mężczyzna zarejestrowany przez kamerę
  • Podpalony drewniany słup energetyczny
  • drewniany słup energetyczny
  • zatrzymany mężczyzna
Powrót na górę strony