Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany 33-latek usłyszał zarzut za ciężkie uszkodzenie ciała ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 29.04.2020

Policjanci z chojnickiej komendy Policji zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, co skutkowało śmiercią 60-letniego mieszkańca Chojnic. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic miasta. Mieszkaniec gminy Chojnice usłyszał już zarzut karny w tej sprawie. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło 14 kwietnia br., w obrębie jednego ze sklepów w Chojnicach, gdzie jak ustalili śledczy, mężczyzna w wieku około 30-lat bez powodu zaatakował wychodzącego ze sklepu mężczyznę, którego początkowo kopnął, a następnie popchnął z taką siłą, że ten upadł uderzając głową o chodnik. 60-letni mieszkaniec Chojnic doznał obrażeń ciała, a po kilku godzinach zmarł.

Poszukiwaniem sprawcy oraz ustaleniem jego danych personalnych zajęli się funkcjonariusze z chojnickiego wydziału kryminalnego. Po kilku dniach pracy operacyjnej, weryfikowaniu i analizowaniu zdobytych informacji oraz typowaniu potencjalnych podejrzanych zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Chojnice, który mógł mieć związek z pobiciem 60-latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj, 28.04.2020 r., śledczy po zebraniu materiału dowodowego w tej sprawie doprowadzili podejrzanego mężczyznę do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym.

Policjanci poprzez prokuraturę wystąpili z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu, jednak sąd do tego wniosku się nie przychylił.

Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od lat 5.

(KWP w Gdańsku/js)

Powrót na górę strony